Szófelhő
kommunikáció feladat oktatás műhely tehetséggondozás internet digilektus konferencia média stílus módszertan facebook marketing stilisztika barangoló netszótár internetkommunikáció utazás szövegalkotás borkommunikáció infokommunikáció bormarketing bibliográfia stílusgyakorlat kreatív írás digital_communication digilect emotikon tipográfia írásgyakorlat pályázat marketolingvisztika retorika digitális_kommunikáció prezentáció emoticon communication visual_communication önéletrajz visualisation reklám életrajz szövegértés tárgyalástechnika vizuális kommunikáció folyóirat üzleti kommunikáció meme szövegértelmezés vizuális_kommunikáció szövegelemzés énmárka szövegnyelvészet memes vizualitás szöveggondozás
Mennyire ismeri fel a képmanipulációt? |
2021. február 18. csütörtök, 20:23 |
A Budapesti Corvinus Egyetem CGI – deepfake kutatócsoportjában végzett vizsgálatunkban képek és videók megbízhatóságával foglalkozunk: azzal, hogy mennyire hihetünk a szemünknek. A kérdőívünkben az önkéntes résztvevők képeket és minivideókat látnak, amelyekről azt kell eldönteniük, valódi vagy módosított/hamisított tartalomról van-e szó. A kérdőívünk kvízként is működik: a végén visszajelzést adunk a képek és videók eredetiségéről, magyarázattal együtt. Tehát, ha tesztelni szeretnék, hogy megtévesztik-e Önöket a (közösségi) médiában szereplő tartalmak, tegyék próbára magukat!
A kutatásban a részvétel önkéntes és anonim. A gyűjtött adatokat csak összesítve, kizárólag kutatási célra használjuk. Valamennyi szereplő hozzájárulását adta a kutatásban való szerepléshez. Minden visszajelzésnek örülünk! A CGI – deepfake kutatócsoport tagjai:
|