Hírből hirtelen (Görög Zsófia)
2013. május 21. kedd, 11:38

Hírből hirtelen – (Görög Zsófia)

 

„Határon túli magyar színházak vendégeskednek a fővárosban

 

Ma indul az évente megrendezésre kerülő színházi szemle a budapesti Thália Színházban: az ötnapos rendezvényen kilenc előadást láthat a közönség.

Az ötnapos szemlét a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház művészei nyitják meg ma este Moliere: A fösvény című művével, az Arizona Stúdióban pedig a Zentai Magyar Kamaraszínház előadásában Carole Fréchette: Simon hét napja című darabja látható. A vasárnapig tartó szemlén öt nagyszínpadi produkció, három stúdióelőadás és egy előadóest látható. A Thália Színház három játszóhelyén zajló rendezvény lehetőséget teremt arra, hogy a magyarországi közönség néhány nap alatt egy helyszínen ismerje meg a határon túli magyar előadásokat, emellett szakmai találkozóra is alkalmat ad.


Csütörtökön szakmai napot tartanak, majd a nagyszínpadon a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulata a Yorick Stúdióval közös előadását, Székely Csaba: Bányavakság című darabját tűzik műsorra. A szemlén a székelyudvarhelyi Tomcsa Sándor Színház Szálinger Balázs: Köztársaság című darabjával, a Komáromi Jókai Színház: A hentessegéd címmel Ladislav Ballek művének színpadi változatával, a kézdivásárhelyi Városi Színház pedig Goldoni: Bugrisok című művével vesz részt.


A stúdióelőadások között a Yorick Stúdió Kocsis István: A tér című művét, a szabadkai Népszínház Magyar Társulata Tasnádi István: Tapasztalt asszony című darabját játssza, a Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulata és a Kolozsvári Állami Magyar Színház közös produkciójaként pedig Dsida Jenő-est is látható a szemlén.”

(Forrás: www.kulturpart.hu 2013. május 15. 16:10)

 

1 Egyéni feladat. Állapítsd meg, melyik stílusrétegbe tartozik a fenti szöveg!

2. A-B-C-D oszlop: az első, második, harmadik és negyedik bekezdést szétosztjuk a diákok között: Egyénileg próbálj meg sms-/chatszöveget alkotni a bekezdésből, mintha az információt te osztanád meg valamelyik barátoddal sms-ben vagy a facebookon!

3. A vastagon szedett szavak közül válassz ki hármat, és találj ki olyan szóképet (elsősorban megszemélyesítést, hasonlatot és metaforát), amelyben a szó szerepelhet, vagy ami a szót magát fejezi ki!

4. Olvassuk fel a szöveget közösen úgy, hogy minden diák behelyettesíti az általa választott szót azzal a szóképpel, amelyet a 3. feladatpontban alkotott!

 

Keresés

Google-ajánlat